LED osvetlenie - Interiérové osvetlenie spoločných priestorov

LEDEOS® – P je originálny systém českej spoločnosti RT com s.r.o.  (www.ledeos.eu) určený pre ekonomické, spoľahlivé a efektívne osvetlenie spoločných priestorov v obytných a verejných budovách. Umožňuje inštaláciu do všetkých typov objektov bez nutnosti inštalácie nových káblových rozvodov. LED svetelné zdroje je možné nainštalovať do väčšiny existujúcich svietidiel.

Systém spĺňa všetky požiadavky pre núdzové osvetlenie. Vzhľadom na veľmi nízku spotrebu môže súčasne slúžiť ako plnohodnotné náhradné osvetlenie počas doby niekoľkých hodín.

LEDEOS® – P sa skladá z rozvádzača, svetelných zdrojov, ovládania a voliteľných doplnkov. Rozvádzač obsahuje zdroj elektrickej energie, riadiace prvky, zdroj prúdu pre LED svetelné zdroje a pomocné obvody.


Výhody LEDEOS®- P

vysoké úspory nákladov na el. energiu
životnosť viac ako 30 rokov*
minimálne náklady na údržbu
vysoká spoľahlivosť
spĺňa funkciu náhradného osvetlenia
možnosť napájania z fotovoltaických článkov
možnosť voľby prevádzkových režimov
okamžitý nábeh osvetlenia
mäkký štart a dobeh
široká variabilita systému
nízke obstarávacie náklady
jednoduchá inštalácia
5-ročná záruka na komponenty
zapojenie bez elektrolytických kondenzátorov

                 * okrem akumulátorovEkonomická návratnosť

Obstarávacie náklady na jedno riešenie LEDEOS® - P  sa pohybujú rádovo v stovkách eur.   Návratnosť investície založená na úspore elektrickej energie a s tým súvisiacimi nákladmi je od 2 do 3,5 roka. Závisí od konkrétneho riešenia, počtu svietidiel, prevádzkovej doby a voliteľného príslušenstva.

Typické zapojení systému LEDEOS®- P 8a