O spoločnosti

City ONLINE, s.r.o. je súkromná technologická spoločnosť, ktorá sa orientuje na inovatívne riešenia pre telekomunikácie a energetiku, pričom prevádzkuje aj obchodnú činnosť v oblasti špičkových technológií.

V oblasti telekomunikácii sa orientujeme na flexibilú malosériovú a kusová výrobu menej tradičného hardware a zákazkových riešení, ktoré nemajú v portfoliu veľkí výrobcovia. Našou špecialitou sú manažovateľné routre na báze platformy Mikrotik určené pre profesionálne sieťové riešenia strednej veľkosti, firemné riešenia, záložné dátové spojenia a podobne. Poskytujeme tiež komplexné telekomunikačné riešenia pri prenose dát po netradičných médiách, ako sú energetické vedenia (230 V, 22 kV),  koaxiálne káble, drôty obecných rozhlasov alebo verejné osvetlenie. City ONLINE, s.r.o. spolupracuje pri vývoji mobilných platobných systémov pre spoločnosť Logomotion, s.r.o.

V energetike sa koncentrujeme na oblasť energetickej efektívnosti a obnoviteľné zdroje energie. V spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave pracujeme na vývoji zariadení pre mechanickú akumuláciu elektrickej energie. S českým partnerom, spoločnosťou RT com s.r.o., spolupracujeme pri vývoji a distribúcii originálneho, ekologického a energeticky úsporného LED osvetlenie pre mestá a obce, ako aj pre osvetlenie interiérov. Naše skúsenosti využívame tiež pri energetickom poradenstve a auditoch pre priemyselné podniky. Sme certifikovaná spoločnosť zapísaná v zozname energetických audítorov.

V rámci obchodnej činnosti predávame prístroje a hardvérové i softvérové riešenia v B2B segmente.

Tím City ONLINE, s.r.o. profesne pochádza z prostredia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V oblasti high-tech pracujeme od roku 1995. Okrem tu uvedených činností máme bohaté skúsenosti s financovaním komerčného vývoja a výskumu, najmä prostredníctvom medzinárodných fondov rizikového kapitálu.